Polskie prawo

21 lutego 2017 r.

Bolesław Łucki

Wicepremier Mateusz Morawiecki ogłosił światu, że w Polsce prawo nie jest najważniejsze.

Komentarze (4) | Dodaj

Kazimierz:

4 marca 2017 r.

Czym sie roznia rzady prawa od dyktatury prawnikow? Sadzac po Sadach Najwyzszych USA i Polski roznica jest raczej niewielka. Ich nie obchodzi to co jest napisane w Konstytucji i co kazdy sam moze przeczytac. Oni nawet miedzy soba nie moga sie porozumiec. 5 mowi X a 4 mowi nie X.

Bolesław Łucki:

6 marca 2017 r.

Odpowiem artykułem z Gazety Prawnej

http://www.gazetaprawna.pl/encyklopedia/prawo/hasla/337652,praworzadnosc.html

i dodam, że Człowiek nie zgadzał się z drugim Człowiekiem od czasów, gdy oboje mieszkali w sąsiadujących jaskiniach. Jeżeli ludzie się decydują na utworzenie jakiejś społeczności, to następnym krokiem jest sformułowanie zasad funkcjonowania tej społeczności. Oczywiście będą one natychmiast przedmiotem interpretacji. Dlatego w cywilizowanych wspólnotach wyznaczane są "ciała" którym daje się decydujący i rozstrzygający głos. Bez takiego "ciała", różnice w interpretacji zasad działania wspólnoty rozwiązuje się maczugami.

Kazimierz:

6 marca 2017 r.

I te ciala moga naduzywac danej im wladzy. Jesli 8 czlonkow TK mowi X a 7 mowi not X to wiemy ze ludzie w TK naduzywaja swojej wladzy. Bawia sie w bycie czlonkami Politbiura. Oczywiscie lepiej bylo zyc pod rzadami Politbiura niz w stanie wojny domowej. TK, Supreme Court w USA, to dyktatorzy.

Bolesław Łucki:

6 marca 2017 r.

Zasady, na jakich działają państwa demokratyczne, nie są narzucane tym państwom przez siły zewnętrzne. Odpowiedzialność za demokratyczny kraj, poczynając od zawartości ustawy zasadniczej poprzez ordynację wyborczą aż do wyniku wyborów, ponosi wyborca. Jeżeli wyborca wybiera dyktatora, to musi stosować się do jego wyroków. Kłopoty zaczynają się zwykle w momencie, gdy respektowane przez demokratyczną większość prawa i obowiązki obywatela są przez niektórych członków społeczności inaczej interpretowane, lub wręcz ignorowane. Jeżeli poruszamy się w granicach demokratycznego państwa prawa, to prawo musi być egzekwowane.

Dodaj komentarz

Założenie konta jest wymagane, żeby wypowiadać się w tej witrynie. Zaloguj się, jeżeli masz już konto.