Star Trek Beyond

24 lipca 2016 r.

Bolesław Łucki

Widziałem "Star Trek Beyond" i się zawiodłem. Wydumana akcja. Fizyczne podobieństwo aktorów do oryginalnej obsady, niepotrzebne. Naśladownictwo stylu humoru sprzed lat, miejscami żenujące. Stary Star Trek w nowym wydaniu. Po co? Z Billem Schatnerem konkurować się nie da więc takie zawody są z góry przegrane. Czyżby chodziło tylko o to, żeby na nośnym temacie trochę zarobić? Biorąc pod uwagę rozmach (z grafiką przypominającą gry komputerowe), z jakim zrealizowano film, dochód będzie chyba niewielki. Jednym słowem: marne.

Komentarze | Dodaj

Kultura języka

23 lipca 2016 r.

Bolesław Łucki

Kultura języka mówionego (zresztą nie tylko), szczególnie w wydaniu polskich polityków, wypowiadających się „elokwentnie” w radiu i telewizji, spada na łeb na szyję.

Tragikomicznie brzmią wypowiedzi, w których każde zdanie jest przerywane wielokrotnym pochrząkiwaniem, nieartykułowanymi odgłosami typu eeee…, aaaa..., uuuu..., hmmm…, nic nie znaczącymi wtrętami takimi, jak "prawda"…, "że tak powiem"…, czy popisywanie się ilością znanych sobie synonimów. Ozdabianie co drugiego zdania kilkoma, następującymi po sobie, słowami o takim samym znaczeniu brzmi infantylnie i świadczy bardziej o lekceważeniu interlokutora, niż o inteligencji oratora.

W założeniu, wyborca powinien głosować na lepszego od siebie. Inaczej przecież wybory nie miałyby sensu. Jaki więc poziom może reprezentować przeciętny polski wyborca, jeżeli jego przedstawiciel w parlamencie nie potrafi się składnie, logicznie czy chociażby kulturalnie wypowiedzieć?

Komentarze | Dodaj

Duch PRL-u

13 lipca 2016 r.

Bolesław Łucki

gdy rządzi "lud"
pe-zet-pe-erem
to jest socjalizm

a gdy "suweren"
partią prezesa
to kapitalizm?

Komentarze | Dodaj