Wymiar świętości

31 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

Pamięć sięga tylko do najbliższego zakrętu historii. Otchłań niebytu pochłonie każdą wielkość, bo dla wieczności nie ma świętości. Kto się z tym nie godzi, nie godzi się z samą istotą istnienia.

Komentarze | Dodaj

Sprawa więzień CIA w Polsce

28 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

Judgments Al Nashiri and Husayn (Abu Zubaydah) v. Poland - secret rendition of terrorist suspects

Trzy dni demu zapadł wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu skazujący polskiego podatnika na zapłacenie 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie, przetrzymywanych na terenie Polski przez CIA w 2002 i 2003 r. w ramach współpracy wywiadowczej Polski z Amerykanami. Jednocześnie Trybunał uznał, że wyłączną odpowiedzialność za przesłuchania i tortury w ośrodku w Starych Kiejkutach ponosi CIA.

Co na to Ameryka? Ano nic. Na razie milczy…

Szef polskiej dyplomacji Radek Sikorski natomiast mówił prywatnie, że […] polsko amerykański sojusz jest nic nie warty. Jest wręcz szkodliwy, bo stwarza Polsce fałszywe poczucie bezpieczeństwa…[…] będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy.

Miał rację Mickiewicz pisząc […] prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie, ale widać ta bieda jest jeszcze za mała żeby Ameryka zabrała głos.

Komentarze | Dodaj

Emigracja ciągle rośnie

26 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

Polacy znajdują setki powodów żeby opuszczać swój kraj. Taka to już jest ta nasza smutna polska rzeczywistość. Smutniejsze jednak jest to, że argumentów za pozostaniem na emigracji jest znacznie więcej.

Komentarze | Dodaj

Jeden dzień w Winnipegu

25 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

    

Komentarze | Dodaj

Komentarz polityczny

25 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

"Polski Rok w Rosji" został przez nasz rząd odwołany. Rządowy dziennik "Rossijskaja Gazieta", krytykując tę decyzję, pisze, że "nie należy mieszać kultury z polityką" i zapowiada początek zimnej wojny II.

Jak w takim razie wytłumaczyć poparcie dużej części rosyjskich kręgów kulturowych dla ekspansywnej polityki Putina? W Rosji można mieszać kulturę z polityką, a w Polsce nie?

Komentarze | Dodaj

wartość umysłu

2 lipca 2014 r.

Bolesław Łucki

umysł zamknięty w systemie wartości ma wartość
tylko w tym jednym systemie wartości
i to nie zawsze...

Komentarze | Dodaj