St. Boniface Story

28 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

   
690 Avenue Taché
Two buildings demolished in 1999. The demolition included a stone, vaulted cellar which was under one of those buildings. The vaults were collapsed and the basement filled with dirt and debris.

Soon after the demolition, new property owner proposed that large residential/commercial building be built in place of these two small houses. Neighboring residents did not agree as the new building was much bigger and higher than houses on the surrounding properties.

The project was put on hold until recently. In the meantime, an overwhelmingly huge residential building was raised on the north side of Provencher Boulevard.

Komentarze (2) | Dodaj

St. Boniface Story

26 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

    

    
715 & 719 Avenue Taché
Two buildings demolished in 1996. The last two pictures show the place as it is today - compare with the first two pictures. There were some proposals of a new development on the west side of Taché Avenue shortly after the demolition but Old St. Boniface residents opposed arguing that the place was designed as a park. The Red River bank remains a green area.

Komentarze | Dodaj

Instynkt samozachowawczy

25 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Organizm biologiczny, czy to na Ziemi, czy wszędzie tam, gdzie może zaistnieć, ma największą szansę przetrwania, gdy funkcjonuje w obrębie większego od siebie organizmu nazywanego przez ludzi społeczeństwem. Niezrozumiałe, a wręcz nienaturalne, jest działanie jednostki, które osłabia siłę społeczeństwa i jego odporność na przeciwności losu. Takie działanie winno więc być traktowane w kategoriach zaburzeń instynktu samozachowawczego i jako takie podlegać społecznej kontroli.

Komentarze (7) | Dodaj

Thank You Mama

16 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

Wideo klip z naszą piosenką pt. "Thank You Mama". Słowa napisała Jane Bibik, a muzykę ja. Jacek Beimcik skomponował i zagrał gitarowe solo. Jak widać występujemy z wcześniej nagranym podkładem. To było prawykonanie, w Dniu Matki, na scenie Canadian Polish Manor w Winnipegu.
http://youtu.be/RXG8jJT0cSs

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

13 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

    
Foto: Gladys Kulas
Dziś wykonaliśmy plan w 50%. Śpiewaliśmy tylko w Canadian Polish Manor. Wiosenny obiad na Dzień Matki.

Występ w Maples Personal Care Home niestety nie wyszedł. Jakieś nieporozumienie między managerami i ... wróciliśmy z powrotem do domu.

To był już ostatni występ w tym sezonie. Następne po wakacjach, ale studio nagrań działa bez przerwy cały rok.

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

10 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Holy Family Home. Uroczysty obiad z okazji Dnia Matki. Sala wypełniona po brzegi. Ludzi tak dużo, że nas postawili w... holu! Na szczęście hol, po rozsunięciu ściany działowej, połączył się z główną salą w jedną całość. Ani fotografa, ani aparatu przy tym nie było. Zaprezentowaliśmy godzinny program zakończony naszą piosenką "Thank You Mama".

Komentarze | Dodaj

Polskie media

4 maja 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Coraz mniej podobają mi się polskie media. Dobór informacji kształtuje wszak świadomość czytelnika. I odwrotnie. Prawa rynku. Nie wiem co bardziej na co wpływa, ale zależność jest oczywista.

Babcia mówiła, że "mądry głupiemu zawsze ustępuje". Mądra była. Ale w przypadku mediów nie jestem pewien, czy miałaby rację.

W gazecie chyba pracują mądrzy. W końcu głupich chyba by nie zatrudniali. Tak by się wydawało. Chociaż kto wie? Statystycznie rzecz biorąc, głupotę można częściej spotkać gdzieś wśród ludu raczej, niż w elitach dziennikarskich. Ale przecież może się zdarzyć. Zdarzało się wcześniej, to i teraz może się zdarzyć.

Gdyby jednak redakcje były mądre, to dlaczego miałyby dobierać materiał tak, żeby ludzi ogłupiać? Chyba nie boją się utraty stanowisk na rzecz czytelników.

A może to czytelnik jest mądrzejszy? Eee, chyba. Gdyby tak było, to nie czytałby materiału publikowanego przez głupszych.

Redakcje więc muszą być mądre. Tak mi wyszło. Ustępują głupszemu czytelnikowi publikując to, co on chce. Babcia jednak miała rację. Ale gdzie w tym wszystkim podziała się edukacyjna rola mediów?

Dziennikarski fach ma wpisaną w siebie misyjność. Polega ona na świadomości roli, jaką spełnia dziennikarz w budowie zdrowia psychicznego narodu. A to przekłada się na jakość życia społeczeństwa. Tego w mediach brakuje. Dlatego polskie media przestają mi się podobać.

Komentarze | Dodaj