to śpiewamy...

30 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

    
Foto: Gladys Kulas
St. Joseph Residence.

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

28 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

    
Foto: Gladys Kulas
Dziś śpiewaliśmy w czasie spotkania organizowanego co roku przez członków parafii kościoła pod wezwaniem Our Lady Perpetual Help. Herbata, kawa, ciastko, pokaz mody i my. No i oczywiście loteria. Jakżeby inaczej.

Komentarze | Dodaj

Mądrość drzew

23 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Nie ma dwóch jednakowych drzew na świecie, bo każda gałązka rośnie w kierunku światła swoją własną niepowtarzalną drogą. Tam, gdzie akurat jest miejsce. Mimo to, każda z nich ma jakąś dziwną świadomość istnienia pozostałych. Dzięki temu korona rozkłada się równomiernie dookoła pnia. Dziwnym trafem, "przemyślanym" rozłożeniem gałęzi (z pomocą kotwicy korzeni) drzewo potrafi zrównoważyć siły grawitacji i wiatru. W ten sposób, choć jednonożne, drzewa potrafią zapewnić sobie życie w równowadze godnej pozazdroszczenia. Nic, tylko naśladować.

Komentarze | Dodaj

Paradoksy intelektu

20 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Nieszczęściem człowieka jest jego zdolność do ułatwiania sobie życia. Każdy wynalazek, w zamierzeniu mający podnieść, źle pojętą w końcu, jakość życia, obraca się przeciw niemu. I gdyby chociaż cierpiał tylko wynalazca...

Komentarze | Dodaj

Bielszy odcień białości

15 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

 
Kwietniowy koszmarek. I jak tu zachować pogodę ducha?

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

12 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki

    
Tache Centre. Dziś znów nie było fotografa, ale chociaż był aparat fotograficzny, więc sami sobie zrobiliśmy kilka zdjęć po występie. Hmmm... to zaczyna być regułą - ludzie śpiewają razem z nami! Dziś towarzyszyli nam przy francuskiej piosence Lucille Starr "Quand le Soleil Dit Bonjour aux Montagnes". Dużo tam rezydentów francuskojęzycznych i wielu zna jej piosenki, a kto wie, może ktoś z nich zna ją osobiście? Narzekali, że trochę za krótko i dostaliśmy zaproszenie na występ w czerwcu, ale wtedy już mamy wakacje.

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

12 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki


Wczoraj wystąpiliśmy w imprezie charytatywnej zorganizowanej przez Rycerzy Kolumba w sali parafialnej(?) kościoła św. Antoniego w Winnipegu. Koktajl, obiad i loteria fantowa. Polonijny standard. Naszego fotografa przy tym nie było. Aparatu fotograficznego też. Pozostaje mi tylko czekać aż ktoś podeśle kilka zdjęć. Widziałem kogoś jak cykał, więc jest nadzieja. Fajnie było. Ludzie razem z nami śpiewali przeboje z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a na koniec, co nas bardzo zaskoczyło, dostaliśmy stojące owacje i... zaproszenia na kolejne imprezy. Co więcej, dwie osoby chciały kupić nasze płyty!!! Szok! Dziś też śpiewamy - w Tache Centre.

Komentarze | Dodaj

Niezły trik

7 kwietnia 2013 r.

Bolesław Łucki


Na razie ciągle jeszcze w cząstkę Higgsa trzeba wierzyć. Nic dziwnego, że roboczo nazwano ją boską cząsteczką. Ciekawe, co będzie, gdy w końcu ją znajdą i ona wcale nie okaże się taka boska, bo da się podzielić na coś jeszcze mniejszego? Będzie chyba tak, jak było z innymi "faktami" obalanymi przez naukę. Ciężko. Wiara ma swoją moc (vide zamach). A jak jej nie znajdą, to co? Czy to będzie znaczyło, że istnieje coś czego nie ma? Czyżby świat składał się z nieistniejącego budulca? To byłby dopiero niezły trik!

Komentarze (6) | Dodaj