to śpiewamy...

23 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki

  
Foto: Lech Gałęzowski
Dziś śpiewaliśmy w Canad Inns Essence Club. To już ostatni raz w sezonie zimowym. Następne występy już w marcu.

W Essence Club wystąpiliśmy z 45 minutowym programem w czasie imprezy zorganizowanej w celu zebrania funduszy na pomoc w leczeniu Pam Jojnowcz. Razem z nami występowali Mirek Nawrocki i zespół Beg Borrow & Steel. W programie znalazły się dwie nasze piosenki z moją muzyką i słowami Jenny Bibik.
Never Ever
Don't Ever Quit - tę piosenkę napisaliśmy specjalnie dla Pam.
Na gitarze solowej w obu piosenkach gra Jacek Beimcik, a na perkusji Piotr Bujalski.

Komentarze | Dodaj

rzeczywistość

19 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki

rzeczywistości
jest dokładnie tyle samo
ile jest ludzkich istnień

Komentarze | Dodaj

oczywista oczywistość

11 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki

istnienie dowodów działania niebiańskich mocy
dowodzi wyłącznie braku możliwości dogłębnego
zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości
niczemu więcej

Komentarze | Dodaj

etyka polityka

10 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki


głównie brać
czasem dać
zawsze dobrze
udawać

Komentarze | Dodaj

Myśleć ludzie, myśleć!

5 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki


Co jest ważniejsze? Opanowanie wiedzy autorytetów czy umiejętność korzystania z tej wiedzy? Znajomość doświadczeń innych ludzi, czy zdolność wykorzystania tych doświadczeń?

Wiedza i doświadczenie autorytetów, choćby najwybitniejszych, są pożyteczne tylko wtedy, gdy służą ludziom do budowania ich własnych indywidualnych wizerunków świata.

Moment, w którym społeczeństwu narzuci się te wartości, jako źródło niepodważalnych prawd, będzie początkiem jego degeneracji.

Rolą szkoły winno być nauczanie twórczych metod korzystania z dorobku innych. System zmuszający studenta wyłącznie do opanowania, opracowanego ministerialno-kościelnym programem, materiału w celu zdania egzaminu i przejścia na wyższy poziom znajomości nieswojego dorobku produkuje obywatela z ograniczoną zdolnością do samodzielnego myślenia. Ten z kolei, jeżeli wpierw nie dojrzy wartości szkolnej wiedzy i samodzielnie nie nauczy się z niej korzystać, w późniejszym życiu będzie tylko zwolennikiem tego czy innego lidera - polityka albo kleryka. Tak nie buduje się postępowego społeczeństwa.

Myśleć ludzie, myśleć!

Komentarze | Dodaj

to śpiewamy...

4 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki


Dziś mieliśmy śpiewać w Amber Meadow Retirement Residence, ale występ został odwołany z powodu... nadmiaru śniegu. Miasto stanęło. Zewsząd słychać odgłosy szuflowania. Do poniedziałku może się odkopiemy. Mam nadzieję, że jak poprzednio, magistrat nie będzie czekał na następną burzę śnieżną, żeby obniżyć koszt odśnieżania ulic. Chociaż, może to i dobrze, że pługi jeżdżą co drugą śnieżycę. Przynajmniej nie podniosą podatków... może?

Komentarze | Dodaj

Dobra rada

3 stycznia 2014 r.

Bolesław Łucki

Gdy chcesz wiedzieć coś o chlebie, nie pytaj kowala.

Komentarze | Dodaj